ربات خودروهای داخلی خودروسازان کارخانه

ربات: خودروهای داخلی خودروسازان کارخانه مسابقه ماشین بازار میلیون اختلاف

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ممنوعیت فروش نوشت‌افزار منقوش به تصویرهای غیراخلاقی ، رصد خاص بازار لوازم‌التحریر

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات شرکت حمایت از شروع اجرای طرح نظارتی خاص نوشت افزار از نیمه دوم شهریور امسال در سراسر کشور خبر داد.

ممنوعیت فروش نوشت‌افزار منقوش به تصویرهای غیراخلاقی ، رصد خاص بازار لوازم‌التحریر

رصد خاص بازار لوازم التحریر/ ممنوعیت فروش نوشت افزار منقوش به تصویرهای غیراخلاقی

عبارات مهم : افزار

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات شرکت حمایت از شروع اجرای طرح نظارتی خاص نوشت افزار از نیمه دوم شهریور امسال در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، وحید منایی اظهار کرد: در آستانه شروع سال تحصیلی و زیاد کردن تقاضا جهت خرید لوازم التحریر، طرح نظارتی نوشت افزار با همکاری شرکت صنعت، معدن و تجارت استانها از پانزدهم شهریور ماه به مدت یک ماه در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

ممنوعیت فروش نوشت‌افزار منقوش به تصویرهای غیراخلاقی ، رصد خاص بازار لوازم‌التحریر

وی افزود: نشانه از اجرای این طرح، اعمال نظارت پیشگیرانه و جلوگیری از سوء استفاده احتمالی عرضه کنندگان نوشت افزار و لوازم التحریر با رویکرد حمایت از تولیدات داخلی است.

منایی لزوم بهره گیری از ظرفیت انجمن های تولیدی و اتحادیه های صنفی در دو بخش نظارت بر تامین و فروش را از جمله کارها مهم شرکت حمایت عنوان و بیان کرد: در بخش نظارت بر تامین، نسبت به شناسایی و بررسی عملکرد واحدهای مهم و عمده تولیدکنندگان و واردکنندگان اقلام مذکور در زمینه تامین نیاز بازار، بررسی عملکرد واحدهای تامین کننده اقلام موردنظر از جمله دفاتر دانش آموزی استانی، خودکار، مداد و … از لحاظ میزان تولید، فروش، واردات و قیمت محصولات و مقایسه با مدت مشابه سال قبل و علل افزایش، فراوانی، تنوع و قیمت درسطح بازار، درج مشخصات یا برند واحدهای تولیدی، انجام آزمونهای ادواری به منظور کنترل تعداد اوراق دفاتر با احتساب مندرجات روی جلد آن و دیگر اقلام لوازم التحریر، رعایت ضوابط عمومی قیمت گذاری و توزیع از قبیل صدور فاکتور فروش و کنترل کمی و کیفی کالاهای وارداتی و … نظارت مورد نیاز صورت می گیرد.

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات شرکت حمایت از شروع اجرای طرح نظارتی خاص نوشت افزار از نیمه دوم شهریور امسال در سراسر کشور خبر داد.

وی اضافه کرد: در بخش نظارت بر فروش نیز با توجه به حراج های فصلی و تخفیفات اعمالی، بر فعالیت عرضه کنندگان و غرفه داران مطابق با قانون و مقررات نظام صنفی نظارت کامل و مستمر صورت می گیرد.

این مقام مسئول، بازرسی و شناسایی مراکز فاقد پروانه تولید و برخورد قانونی با فعالیت واحدهای مذکور، ممانعت از فروش اضطراری سایر اقلام نوشت افزار به همراه خریدهای ضروری، رعایت موازین قانونی حاکم بر نمایشگاه های مجاز عرضه مستقیم کالا، جلوگیری از عرضه انواع اقلام نوشت افزار تقلبی و غیراستاندارد وارداتی و برخورد قانونی با کالاها و قاچاق در سطح بازار، رعایت درج قیمت مصرف کننده کالاها و رعایت درصد سود مجاز در مقاطع عمده و خرده فروش، جلوگیری از فروش هرگونه نوشت افزار منقوش به تصویرهای غیراخلاقی و ضد ارزشی در سطح بازار و نیز اقلام نوشت افزار تقلبی و غیراستاندارد وارداتی و … را از دیگر موارد اجرای طرح نظارت و پایش لوازم التحریر و نوشت افزار در بازار عنوان کرد.

طبق اعلام شرکت حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، از دیگر اهداف این طرح می توان به اطلاع رسانی مناسب درخصوص چگونگی توزیع دفاتر دانش آموزی و نمایشگاه از طریق وسایل ارتباط جمعی و سایر روش های معمول در استان ها به منظور ایجاد آرامش در بازار اشاره کرد.

ممنوعیت فروش نوشت‌افزار منقوش به تصویرهای غیراخلاقی ، رصد خاص بازار لوازم‌التحریر

منایی برخورد با نوشت افزار غیراستاندارد و قاچاق در کشور را از دیگر اولویتهای این طرح دانست و خاطر نشان کرد: در جهت حمایت از حقوق مصرف کنندگان به منظور کنترل کیفی خودکار و مداد وارداتی دارای استاندارد اضطراری در سطح بازار و شناسایی و برخورد با نوشت افزار غیراستاندارد و قاچاق در کشور، این بازرسی ها در قالب گشت های یکسان با سایر دستگاه های نظارتی از جمله اداره کل استاندارد استان و اتحادیه صنفی مربوطه انجام می گیرد.

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات شرکت حمایت تصریح کرد: تمامی واحدهای صنفی مربوطه موظف به راه اندازی قیمت کالا و قیمت نامه در معرض دید عموم هستند و هموطنان نیز در صورت مواجهه با هرگونه تخلف احتمالی اعم از گران فروشی، عدم راه اندازی قیمت، عدم صدور صورتحساب و غیره می توانند با سامانه ۱۲۴ واحد پیگیری به شکایات مردمی شرکت صنعت، معدن و تجارت استان ها در سراسر کشور تماس گرفته و شکایات خود را مطرح تا در مناسب ترین وقت پیگیری و نتیجه های حاصله از بازرسی به شاکی گزارش خواهد شد.

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات شرکت حمایت از شروع اجرای طرح نظارتی خاص نوشت افزار از نیمه دوم شهریور امسال در سراسر کشور خبر داد.

واژه های کلیدی: افزار | بازار | وارداتی | طرح نظارتی | لوازم التحریر | لوازم التحریر | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz