ربات خودروهای داخلی خودروسازان کارخانه

ربات: خودروهای داخلی خودروسازان کارخانه مسابقه ماشین بازار میلیون اختلاف

گت بلاگز اخبار گوناگون حقایقی عجیب در مورد منزل 125 میلیون دلاری بیل گیتس

بیل گیتس یکی از بنیان‌گذاران شرکت مایکروسافت، به عنوان ثروتمندترین مرد آمریکا آشنا می‌شود.

حقایقی عجیب در مورد منزل 125 میلیون دلاری بیل گیتس

حقایقی عجیب در مورد منزل 125 میلیون دلاری بیل گیتس

عبارات مهم : میلیون

بیل گیتس یکی از بنیان گذاران شرکت مایکروسافت، به عنوان ثروتمندترین مرد آمریکا آشنا می شود.

به گزارش گروه تحریریه سایت، بیل گیتس یکی از بنیان گذاران شرکت مایکروسافت امروزه با ثروتی به ارزش خالص 88/3بیلیون دلار به عنوان ثروتمندترین مرد آمریکا آشنا می شود. با این حال جای تعجب نیست که یکی از ثروتمندترین افراد دنیا منزل خود را با هزینه های باور نکردنی بسازد؛ ساخت منزل بیل گیتس هفت سال وقت برده است که 63 میلیون دلار جهت او هزینه داشت. گیتس نام منزل خود را «زانادو ۲/۰» گذاشت که نام منزل ی خیالی شخصیت مهم فیلم «همشهری کین» یعنی چارلز فاستر کین بود.

در ادامه با حقایق عجیب منزل 125 میلیون دلاری بیل گیتس آشنا می شود.

1- ارزش کنونی این منزل حداقل 124 میلیون دلار است
بر اساس گزارش سایت KingCounty امسال ارزش منزل بیل گیتس به 124/9 میلیون دلار رسید. بیل گیتس این ملک را در سال 1988 به قیمت 2میلیون دلار خریده بود. او در سال 2017 جهت مخارج مالیاتی هر سال ملک خود ۱۰۴۱۲۹۲/۵۵ دلار پرداخت کرد.

حقایقی عجیب در مورد منزل 125 میلیون دلاری بیل گیتس

2- استفاده از 1179 متر مکعب الوار چوب جهت تکمیل این پروژه
خانه بیل گیتس با درختان صنوبر 500ساله جنگل های داگلاس در شمال آمریکا ساخته شده است هست. گفتنی هست؛ 300 کارگر ساختمانی بر روی منزل گیتس کار کردند که تعداد 100 نفر از آنها برقکار بوده است.

3- عوض کردن آثار هنری روی دیوارها به کمک فشار یک دکمه
در منزل بیل گیتس اسکرین هایی به ارزش 80000دلار راه اندازی شده است است که با لمس آن ها می توان نقاشی یا تصویر مورد نظر با به نمایش درآورد. توصیه جالب این است که این تصویرهای در دستگاه هایی به ارزش ۱۵۰۰۰۰ دلار ذخیره شده است اند.

4- وجود یک کتاب خطی در کتابخانه عظیم بیل گیتس به ارزش 30میلیون دلار
کتابخانه عظیم منزل بیل گیتس در حدود 195متر مربع هست. شقف آن به شکل گنبد بود و دو قفسه کتاب مخفی دارد. روی سقف کتابخانه جمله ای از کتاب «گتسبی بزرگ» دیده می شود: «او راه زیادی را تا رسیدن به این مرغزار آبی رنگ طی کرده بود و حالا رویایش چنان نزدیک به نظر می رسید که می توانست آن را در دستانش محکم بگیرد.»

با این حال در این کتابخانه نسخه خطی کتاب کدکس لئوناردو داوینچی وجود دارد که گیتس در سال ۱۹۹۴ آن را در یک مزایده به مبلغ ۳۰/۸ میلیون دلار خریداری کرد.

بیل گیتس یکی از بنیان‌گذاران شرکت مایکروسافت، به عنوان ثروتمندترین مرد آمریکا آشنا می‌شود.

5- ساخت رود مصنوعی که در آن ماهی نگه داری می شود
رود مصنوعی و ورودی آن جهت حل هر گونه مسئله مربوط به روان آب ها که احتمالا در اثر دیوارهای عظیم ملک به وجود می آیند ساخته شد. جالب است بدانید در این رود از ماهی های آزاد و قزل آلا نگهداری می شود.

6- تامین شن های ساحل دریاچه ملک گیتس از سواحل کارائیب
نکته عجیب اینجاست که شن و ماسه ساحل دریاچه ای که ملک گیتس در آن واقع شده است است هر ساله به مفداذ زیاد و به وسیله یک شناور از ساحل سنت لوسیا به آنجا انتقال یافته می شود.

7-کنترل الکترونیکی 24 ساعته از درخت مورد علاقه گیتس
یک درخت افرای 40 ساله در نزدیکی درب ورودی منزل وجود دارد که گیتس به آن علاقه خاص ای دارد. اوضاع این درخت به وسیله سیستم های الکترونیکی و 24 ساعته کنترل می شود و هر وقت که آب کافی نداشته باشد به طور خودکار آب به سمت آن سرازیر می شود.

8- سینمای خانگی با گنجایش 20نفر
در منزل گیتس سینمای خانگی با صندل هایی از جنس مخمل وجود دارد که گنجایش آن 20 نفر هست. گفتنی هست؛ این سینمای خانگی با سبک آرت دکو ساخته شده، صندلی های دسته دار و نیمکت هایی بسیار راحت و حتی یک دستگاه پاپکورن ساز دارد.

حقایقی عجیب در مورد منزل 125 میلیون دلاری بیل گیتس

واژه های کلیدی: میلیون | آمریکا | سینمای | کتابخانه | الکترونیکی | ثروتمندترین افراد دنیا | اخبار گوناگون

حقایقی عجیب در مورد منزل 125 میلیون دلاری بیل گیتس

حقایقی عجیب در مورد منزل 125 میلیون دلاری بیل گیتس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz